درباره ما

این گروه فعالیت خود را ابتدا با شرکت مهندسی دانش‌فراوران در سال 1378 اغاز نمود. که  با بهره‌گیری از نیروهای متخصص و با تجربه در اکثر گرایش‌های مهندسی معدن و مهندسی مکانیک در راستای پاسخگویی به بخشی از نیازهای صنعت فراوری مواد معدنی  کشور با اهداف طراحی و ساخت تجهیزات فراوری مواد معدنی   ( آزمایشگاهی، نیمه صنعتی و صنعتی) و انجام مطالعات . تحقیقات . طراحی و اجرای فرایندهای پرعیارسازی و بررسی های فنی و اقتصادی پروژه­های فراوری  و تامین  تجهیزات و دانش فنی فراوری مواد معدنی از کمپانی های معتبر خارجی در سال 1378 تأسیس گردید. اين شركت ابتدا فعاليت خود را با ساخت تعداد محدودي از دستگاههاي آزمايشگاهي فراوري مواد معدني اغازنمود  و به مرور زمان با تشویق اساتید دانشگاهها و مشتریان و با اتكا به دانش فني متخصصان  ايراني رشد نمود بطوریکه هم اكنون بيش از 60 نوع از تجهيزات فراوري مواد معدني در مقياس آزمايشگاهي  و مکانیک سنگ را برای اولین بار در کشور توليد نموده است که در بیش از دو (2000)هزار محل نصب بوده و درحال بهره برداری می باشد . این شرکت  بدلیل رضایت مندی مشتریان خود به دستگاههای ازمایشگاهی اکتفا ننموده  و توليد تجهيزات در مقياس صنعتي و پایلوت را با ساخت انواع تجهيزات خردايش و آسياها، سرند، جداكننده ها ي مغناطيسي ، سلول هاي فلوتاسيون ، فيدرها ، نوار نقاله و مخازن در احجام  مختلف و همزن ها لیچینگ رابا موفقیت اغاز نموده و به انجام رسانده است. همكاري با شركت Mineral Technologies  استراليا كه از بزرگترين شركت هاي فعال  و لیدر در زمينه فراوري مواد معدني در دنیااست باعث اخذ نمایندگی انحصاری  این شرکت  و متعاقبا اعزام کارشناسان خود جهت اموزش  به کشور استرالیا گردید جهت تکمیل  نیارهای مشتریان خود بلا فاصله اقدام به اخذ نماینگی های  انحصاری شرکتهای Tefsa  اسپانیا .Electromagnetic  هندوستان.Oural Omega  روسیه گردید .

نمایندگی و همکاران بین المللی

آمریکا
آسیا
اروپا

مطالعات ازمایشگاهی و پایلوت که از قدیم جزو فعالیت شرکت  مهندسی دانش فراورن در کنار ساخت تجهیزات بود و نیز چندین  پروژه مطالعاتی را با موفقیت به اتمام رسانیده بود  در سال 1393 از شرکت مهندسی دانش فراوران منفک شده و تحت نام شرکت دانش فراوران پژوه اراگستر با مدیریت مسقل که ترکیبی از اساتید دانشگاه و  صنعت فراوری بود شروع به فعالیت نمود و احداث مرکز پژوهش فراوری متشکل از ازمایشگاه کانه ارایی. پایلوت فراوری ثقلی و فلوتاسیون و ازمایشگاه شیمی و لیچینگ از جمله دستاوردهای این شرکت می باشد که این شرکت  و شرکت مهندسی تا کنون 200 پروژه مطالعات ازمایشگاهی و پایلوت فراوری در زمینه های سنگ اهن . سرب . روی. مس.فلورین. زغالسنگ طلا. نقره. باریت و….را به انجام رسانیده و پژوهشگر برتر استان تهران نیز شناخته شده ولوح دریاغت نموده است.

شرکت مهندسی دانش فراوران در راستای سیاستهای توسعه طلبانه خود جهت گسترش فعالیت هایش در زمینه اجرای پروژه های فرآوری به صورت کلید در دست 0EPC) ) ناگزیر به انتقال کلیه فعالیتهای ساخت تجهیزات خود تحت شرکت تازه تاسیس دانش فراوران تجهیز اراسته در سال 1393 گردید تا بدین طریق با مدیریت مسقل مرکب از متخصصین مکانیک و فراوری مواد معدنی یک گام دیگر در جهت کاربردی شدن تجهیزات در صنعت فراوری و اهداف دیگر خود بردارد و این شرکت با شتاب به سمت اهداف خود و نظام جمهوری اسلامی  که همان رونق تولید است در حال حرکت است اکنون گروه شرکتهای دانش فراوران  قادرند یک پروژه فراوری مواد معدنی درزیر  گروه خود را ازابتدا  فاز مطالعاتی و مطالعات ازمایشگاهی  و پایلوت و طراحی فرایند  توسط شرکت دانش فراوران پژوه اراگستر و سپس طراحی .مهندسی و اجرا ی کارخانه فراوری کوچک مقیاس را به تنهایی و بزرگ مقیاس را با همکاری شرکت مینرال تکنولوژی و سایر شرکتهایی که نمایندگی ان را به عهده  دارد به انجام رساند ه  و ساخت تجهیزات ساخت داخل و نصب و راه اندازی تجهیزات را به شرکت دانش فراوران تجهیز اراسته سپرده و تجهیزاتی که امکان ساخت انها در داخل کشور نباشد را از کمپا نی های خارجی که شرکت مهندسی  نمایندگی انحصاری انها را به عهده دارد تامین نماید  بدین ترتیب   اجرای صفر تا صد یک پروژه از ویژگی منحصر بفرد این گروه شرکتها می باشد  

مزیت های رقابتی

تحقیقات گسترده
نوآوری
کیفیت

گروه شرکتهای دانش فراوران موفقیت خود را مدیون پرسنل زحمتکش و پر تلاش خود  .تشویق اساتید دانشکاهها و محققین کشور حمایت بی دریغ مشتریان بخاطر اعتماد به خدمات این مجموعه و نیز اعتماد مدیران با اخلاص شرکتهای بزرگ و کوچک معدنی  می داند و خود را ملزم به ارایه خدمات پس از فروش مطلوب دانسته و پذیرای هر گونه پیشنهاد ات و انتقاد ات جهت رشد و توسعه خود بوده و شرط اول لازمه پیشرفت خود می داند و سرمایه اصلی خود را مشتریان اگاه و دانسته  که با تکیه بر جدیدترین فناوری و گسترده ترین خدمات، به دنبال راهی موثر و مطمئن برای برآوردن نیازهای خود هستند. لذا این  گروه شرکت ها به منظور جلب رضایت کامل مشتریان، مهمترین رسالت سازمانی خویش را ارائه خدمات بی نظیر و مشاوره مداوم به مشتریان قرار داده است و خود را موظف به همراهی لحظه به لحظه آنان تا کسب نتیجه مطلوب می داند.